Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Prace społecznie użyteczne

Prace społecznie użyteczne

Prace społecznie użyteczne oznacza to prace wykonywane przez bezrobotnych bez prawa do zasiłku na skutek skierowania przez starostę , organizowane przez gminę w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej , organizacjach lub instytucjach statutowo zajmujących się pomocą charytytatywną lub na rzecz społeczności lokalnych.

Prace społecznie użyteczne są wykonywane przez bezrobotnych na terenie gminy, w której bezrobotny jest zameldowany lub na terenie której przebywa. Trwają do 10 godzin tygodniowo.

Uczestnikami prac społecznie użytecznych mogą być bezrobotni bez prawa do zasiłku korzystające z ze świadczeń z pomocy społecznej, osoby uczestniczące w kontrakcie socjalnym, indywidualnym programi usamodzielnienia się, lokalnym programie pomocy społecznej lub indywidualnym programie zatrudnienia socjalnego.

Wykonywanie prac społecznie użytecznych odbywa się na podstawie porozumienia zawartego między starostą a gminą.

Kwota świadczenia : nie mniej niż 8 zł. na godzinę (refundacja starosty 60 % - 4,80 zł.)

 

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 08:49:35)
Zredagowana przez: Jacek Czuczejko (2014-01-20 23:11:41)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupkluczbork.pl/strona/prace-spolecznie-u%C5%BCyteczne/74